Kdo je Radek Kurc?

Radek Kurc za svou 30-ti letou kariéru toho prošel opravdu mnoho. Od začátku školních lavic, kde ho k muzice dostali kamarádi ze třídy, se začal učit první akordy.

V 17-ti letech se stal spoluzakladatelem kapely, která se stala dost populární a spojil s ní svůj osud na 4 roky – Antracit, která se následně v roce 1988 se stala finalistou Metal Festu, kdy prošla až mezi posledních 6 kapel celé republiky.

V roce 2000 si konečně splnil sen a natočil ve studiu Hacienda první CD s kapelou Antracit a k tomu přidal ještě live záznam z pražského clubu Hells Bells v roce 2001. Poslední nahrávku udělal ve studiu Solisko a byl jím singl PUSH PUSH a kapelu rozpustil.
Rok 2003 je rok zásadní. Dal se dohromady s mladým talentovaným kytaristou Milošem,,mimi" Knoppem. Milošovi přehrál skladby, které napsal, ten se připojil a začalo se opět ve studiu Solisko natáčet CD SKYLAND, které je stavebním prvkem a základem celých FRIEND,S´
Dnes jsou všechny skladby této desky stále na koncertním playlistu: Afrodité, Zlomené srdce, Help me....
Na těchto nahrávkách se podíleli muzikanti jako třeba Vladimír Dvořák, Zdeněk Vlč, Richard Tomíček, Aleš Zimolka atd… Po nahrání této desky, která byla předána prof. Klezlovi na Ježkově konzervatoři, byl Radek pozván a zapsán na hodiny zpěvu. Děkuji Miloši:-)

CD SKYLAND bylo vysoce hodnocenou deskou ale nebyla to sestava, která by vydržela z důvodu neskutečné zátěže muzikantů. Přesto si Radek odnáší rozšířené obzory do další tvorby. Založíl projekt SEX DRIVE a natočil ve svém studiu desku, která vyšumí do ztracena. Připojuje se na krátko k metalovým D.N.A, kde nazpíval CD NO MADAM, které bylo natočeno ve vlastním studiu AQUARIUM.

Po ukončení angažmá se spojuje s italským kytaristou Dáriem Sapienzou a spolu zakládají kapelu EMPIRE. K nim se připojí basista Miki Žďánský a bubeník Marcel Vacínek a nahrávají debutovou desku ZROZENÍ DRAKA, která se stala 16 nejlepší deskou roku v ČR. Kapela funguje 10 let a je nominována na ceny ANDĚL za kapelu roku, skokana roku a zpěváka roku.
Natáčí další desky LOBOTOMIE a SHOW.
Kapela odjede spousty koncertů po boku ARAKAINŮ i vlastních tour. Vystoupí na Master of Rock i dalších ohromných akcích… Radek má chuť točit i něco jiného a natáčí desku nazvanou GANG. Kytary natáčí jeho syn DENNIS, bicí nástroje ALEŠ ZIMOLKA, basu MIKI ŽĎÁNSKÝ. Jako hosté na projektu spolupracuje opět spousty kamarádů Tommy Wheeler (Dead Daniels), Lucie Roubíčková (Black Bull), Petr Maliňák klávesy, Eva Markvartová vokály.

Po 10ti letech Radek obnovuje to, co má rádo jeho srdce. Dává dohromady FRIEND,S´ a začíná zkoušet materiál z CD SKYLAND.