Radek Kurc představuje

Ahoj zdravím posluchače rádia Radek Kurc. Jsem muzikant, skladatel, majitel nahrávacího studia AQUARIUM, které stojí nedaleko Prahy směrem na západ v městě Hostivice .

K muzice jsem se dostal asi ve 14 ti letech, kdy jsem pokukoval po tátovo kytaře. Potom na průmyslovce v prváku jsem se stal členem první kapely , kde jsem se učil hrát s lidmi a nebylo to už jen domácí brnkání. Když jsme se přestěhovali, potkal jsem pár lidí, se kterými jsem založil první mimoškolní partu a náhodně jsem se potkal na dovolený s klukama , kteří měli také kapelu v Praze, slovo dalo slovo a já začal čím dál častěji pobývat v hlavní vesnici a opravdu hodně jsme zkoušeli a nakonec z toho byla docela dost známá kapela ANTRACIT . Oslovilo mě živé hraní a stala se z toho láska na celý život

Mé předešlé kapely:
Antracit,Sex drive,Skyland Empire a teď nově Radek Kurc and FRIEND,S´
Je to kapela , která pokračuje v návaznosti na skladby z desky Skyland a GANG, které jsem kdysi natočil s kamarády.
Proto také logicky vzniklo jméno FRIEND,S´ , kde hraje můj syn Dennis, basista Olaf (Evarest) a za bicími sedí Vítek (Dexor)

V současné době hraji s :
hraji s FRIEND,S´ a přestože mě celkem dost zaměstnává, stihnu si občas někým někde zazpívat. Jsem členem kapely Joe berry band, se kterou hrajeme jen několikrát do roka a je to takzvaně na férofku, jelikož přijde playlist a na něm jsou covery třeba GnR, Kiss,Lynyrd Skynyrd atd…a žádná zkouška se nekoná….musí se to umět .Senzační nálož a adrenalin.
Jezdím ještě jako hudební terapeut s handicapovanými a občas někde vystupujem, je to také pěkná nálož a vždy mám lepenici, aby to klaplo, ale mám je rád jsou úžasní a strašně mě to baví, je s nimi legrace a teď do konce roku mám dvě vystoupení tady v Praze a bude to rock n roll
Jinak skládání materiálu na novou desku, produkce a natáčení ve studiu a propagace nové kapely, která mě opravdu dost baví, máme za sebou s FRIEND,S´první koncerty a začli jsme asi dobře, protože ohlasy byly víc než kladné , lidi si po koncertech žádali desky a já musím vymyslet, jak udělat reedici původních desek a k tomu přidat něco nového!

Odehráli jsme teď pár koncertů, kde nás vidělo poměrně hodně lidí, jelikož to byli městské slavnosti a menší festivaly.
Křest samostatného koncertu v této sestavě nás čeká hned 17.9.v clubu u U staré paní v centru Prahy.
Nahráli jsme první skladbu nedávno , jmenuje se Kamený blues, ale blues to není))Je to skladba ze života muzikantů, když se po dlouhých hraních vrací v noci domů a ráno musí do práce….strašná představa pro každého, kdo to zažil a zažívá Připravujeme nový materiál nějaké demo nahrávky postupně vznikají v mém studiu…ano velká výhoda, protože žádná zkušebna nemůže nabídnout to, co studio..atd

V mém studiu natáčely hlavně rockové a metalové party za poslední kdo tu byl třeba basista od Dana Kroba se svou blues rockovou partou, která si říká Na levo od výtahu, kapela Negativ, která točí u mě druhé cd, metalový bardi Ampér si k 35 roku založení kapely chtějí nadělit, anebo kapela Vakýra, která má složení akustická kytara, čelo a housle ,hrající rockovou muziku …ale třeba jako hosté na různých deskách kapel, Aleš Brichta ,Ivan Hlas ,Dany Horyna,Miloš mimi Knopp spousty dalších lidí ,někteří se vrací a to mě vždy potěší!Spokojenost i na mé straně když mi na desku GANG přijeli pomoci lidé z jiných kapel,jako Lucka Roubíčková z Black Bull, Tommy Wheeler z Dead Daniels a kluci z mateřských EMPIRE.......

Kapely muzikanti mají ve studiu takové a takové zázemí, cenově dostupné .
Snažím se vyjít maximálně vstříc, zázemí je tu celkem slušné, je to menší studio, ale zase za rozumné peníze. Pokud někdo se bude chtít podívat jak to vypadá stačí zadat www.radekkurc.cz a tam najde všechny materiály o tom co používám, nechci tady zbytečně popisovat zařízení , stejně by tomu rozuměli jen lidé ze studií a někteří muzikanti a byla by to nuda....... atd .........

Nejraději vzpomínám na natáčení s …
To je otázka, těžko říct na koho nejraději , s každou partou jsou veselé historky na denním pořádku tak to řeknu kulantně , nejvíc mě to baví s tím, kdo je tu zrovna napytlikovanej

Vtipné zážitky byli s (kapely) a jaké
Vtipné hlášky umísťuji občas se zpožděním na FB ,ale vždy to má nějakou latenci, aby nebylo jasné kdo byl tak chytrej))
Hláška toho druhu , když kytarista se snaží po padesátéosmé natočit sólo, aby byl spokojen a nějak se s tím takzvaně sere a basista, který má hotovo to tak sleduje a pije kafe prohlásí….hele kdybych byl lepší zpěvák , tak si najdu lepší muzikanty ….v dané chvíli mi nezbývá než to, že vybouchnu smíchy )))
Takových perliček je stále dost…nebo jsem točil jednu švýcaskou zpěvačku v němčině ….no já umím německy akorát guten, tag wine bite…..tak můžu říct že to byla také prdel Ale nakonec jsme to dali a ona je zpět a točí další nahrávky….

Pokračuj ve vtipech, vtipných zážitcích myslím, že tahle poslední bude stačit: Hraju 30let a ještě jsem neudělal chybu... to jsem vyprávěl, když jsme natáčeli s další kapelou a kytarista odvětil....ze dvou taktů jeden určitě zkurvim....:-)
Jsem rád že jsem se mohl s čtenáři (Blatná, Gothik) podělit o mé zážitky a Vám vyloudit třeba usměv , dobrou náladu nebo vzpomínku.

klidně řekni co chceš
. Je bezvadné, že jsou tady lidé, kteří dělají práci jako je Alan a mohou Vám přinést útržky ze života muzikantů, protože věřte , že to všechno neděláme jen pro své ego, ale protože máme rádi muziku jako Vy, kteří jí posloucháte a dáváte nám impuls k tomu, abychom stále tvořili jezdili za Vámi do měst, kde bydlíte a předali nějakou tu písničku, která by se mohla líbit. Nenechte se otrávit hlupáky a arogantními lidmi .
Za mě a celou kapelu FRIEND,S´i studio AQUARIUM přeji pohodový dny a hlavně noci
Váš Radek Kurc .........

zdroj Rádio Gothic